Kolejne konkursowe zadania za nami! W ramach projektu „Szkoła Młodych Patriotów” wykonaliśmy trzy zadania, oficjalne rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się podczas apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

W kwietniu przeprowadziliśmy konkurs wiedzy historycznej pt. „Historia Polski a patriotyzm”. Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasa VII i gimnazjum. Co znosiła konstytucja majowa, kim był Michał Drzymała, kto powiedział słowa „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie” – to tylko nieliczne z pytań, z którymi świetnie poradzili sobie nasi uczniowie. 

W kategorii klas młodszych zwyciężyli: I miejsce VI a, II miejsce V b, III miejsce Va. 

Klasy starsze: I miejsce III b, II miejsce III a,  III miejsce VII a

Następnie przeprowadzono ogólnoszkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej. Jury nie miało łatwego zadania. Wysłuchaliśmy czterech najlepszych wykonań. Po burzliwej naradzie ogłoszono wyniki. 

I miejsce Magdalena Huć z klasy VII a 

II miejsce Nikola Zając z klasy III b  

III miejsce Maja Wołowczyk z klasy VI b

Jednocześnie odbył się konkurs pieśni patriotycznej. Wszystkie klasy zaprezentowały się znakomicie, przypominając nam nieco zapomniane, choć piękne polskie pieśni. Odkryliśmy wiele muzycznych talentów. Laureatami zostały klasy:

I miejsce IV a  – „My, Pierwsza Brygada”

II miejsce II b – „Rota”

III miejsce VII a – „Przybyli ułani pod okienko”. 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

M. Watoła

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031