Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę rankingową wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja. Celem projektu jest wsparcie młodzieży uzdolnionej w zakresie języków obcych nowożytnych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych poprzez stypendia naukowe dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu uczniom i uczennicom przyznawane są stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie na czas 10-ciu miesięcy trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Wśród grona najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim, znalazło się dwóch uczniów klasy III b gimnazjum w Kochanowicach: Piotr Kulisz i  Michał Walter.

Uczniowie w czasie pobierania stypendium podlegają opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela zatrudnionego w szkole. Nauczyciel pełniący opiekę merytoryczną nad stypendystkami czuwa nad realizacją Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego Ucznia, doradza w zakresie wykorzystania stypendium na cele edukacyjne oraz monitoruje osiągnięcia edukacyjne stypendysty. Opiekunem dydaktycznym Piotra jest pani Justyna Koza, a Michała pani Alicja Babiuch.

Alicja Babiuch