Udział w rządowym programie  Bezpieczna+ umożliwił naszej szkole zakup robotów edukacyjnych mBot mających na celu zachęcanie uczniów do kreatywnego i twórczego działania z wykorzystaniem komputera.

Dbamy o to, aby nasi uczniowie rozwijali swoje pasje i zainteresowania. Zależy nam, aby zajęcia, w których uczestniczą były atrakcyjne oraz zachęcające do aktywności, kreatywności i samorealizacji. Za pomocą zestawu edukacyjnego mBot uczniowie posiądą umiejętność konstruowania robotów i ich programowania. Rozwijać to będzie umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i pomysłowość.

mBot został stworzony do nauki programowania i wtajemniczenia uczniów w świat robotów i komputerów. Akcesorium pozwala uczniom jednocześnie zapoznać się z zagadnieniami robotyki, elektroniki oraz programowania. W intuicyjnym programie mBlock opartym na wizualnym języku kodowania Scratch, można też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności.

Jedną z wielu zalet zestawu jest wykorzystanie uczniowskiej pomysłowości do konstruowania pojazdów i tworzenia kodu źródłowego programu. Zestawy wykorzystywane są przede wszystkim na zajęciach kółka informatycznego. Zastosowanie znajdują również na zajęciach komputerowych podczas omawiania zagadnień podstawy programowej dotyczącej kodowania, które jest tu rozumiane znacznie szerzej niż tylko samo napisanie programu. To cały proces-informatyczne podejście do rozwiązywania problemu: od jego określenia, przez znalezienie, opracowanie i zaprogramowanie rozwiązania, przetestowania jego poprawności i ewentualnej korekty. Taki tok myślenia wpływa pozytywnie na sposób nauczania innych przedmiotów, służy właściwemu rozumieniu pojęć informatycznych i metod informatyki.

Szkolnymi koordynatorami programu Bezpieczna+ są pani Alicja Babiuch oraz pan Mariusz Koza.

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031