29 maja w Zespole Szkół w Kochanowicach odbył się „Dzień Otwarty Szkoły”, podczas którego każdy chętny mógł zobaczyć efekty pracy uczniów i nauczycieli. Bogata oferta edukacyjna, a także osiągnięcia i talenty uczniów stworzyły niepowtarzalny program artystyczny.

Byli m.in. uczestnicy kółka muzycznego, które działa pod czujnym okiem p. Dominika Matuska. Pierwszą grupą była sekcja instrumentów dętych w skład której wchodzą: Magdalena Pawelec, Michał Walter, Tomasz Walter i Arkadiusz Pach. Wykonali dwa utwory: „Panie Janie” oraz „ Pojedziemy na łów”. Druga grupa, to debiutująca sekcja instrumentów strunowych składająca się z uczniów klasy V b – Kingi Pach, Olgi Wołowczyk, Kacpra Pacha i Krystiana Wodarza. Jest to grupa początkująca, która robi ogromne postępy w nauce. Wykonali utwór „ Oda do radości”.

Na naszej scenie mogliśmy podziwiać też uczniów, którzy wystąpili w oryginalnym i wyjątkowym przedstawieniu teatralnym pt. „Maski” przygotowanym we współpracy z p. Moniką Solecką i p. Piotrem Chmielem. Na pewno dla wielu z obecnych była to chwila refleksji.

Widowiskowy i bardzo energetyczny był występ formacji tanecznej Talent Station, którą obecnie opiekuje się p. Izabela Polak. Uczniowie klas IV zatańczyli Zumbę i Macarenę.

Nasi najmłodsi, czyli klasa IV a, a dokładniej Julia Ledwoń i Zuzanna Kaczmarek zaśpiewały utwór „Nie zapomnij”, natomiast Mariusz Kaczorowski w duecie z Tomaszem Pawełczykiem wykonali piosenkę „Przyjaciele”. 

Oczywiście nie zabrakło śląskiego akcentu, a mianowicie klasa III a zaprezentowała wiersz „Pan Hilary” po śląsku, a dziewczęta z klasy VII a zaśpiewały „Naszo ślonsko kraina”. Oba występy, to efekt innowacji „Kochanowice moja mała ojczyzna”prowadzonej przez p. Agnieszkę Kardas i p. Małgorzatę Watołę.

Ogromną dawkę dobrego nastroju i nie tylko zapewnił nam występ ucznia klasy II gimnazjum – Kamila Brola, który przygotował występ pantonimiczny.

Sandra Prandzioch, również uczennica II klasy gimnazjum przepięknie wykonała piosenkę„Byle jak” i „Dumkę na dwa serca” w duecie z Dominikiem Styczyrzem.

Całość podsumowała uczennica III klasy gimnazjum – Julia Chmiel w piosence Leonarda Cohena „ Halleluja”.

Podczas całej imprezy dzięki współpracy z rodzicami mogliśmy poczęstować wszystkich gości przepysznym ciastem.

Na terenie szkoły znajdowało się mnóstwo wystaw dokumentujących osiągnięcia naszych uczniów, m.in. kodeks postaw patriotycznych czy fotografie z kółka historycznego.

Pogoda dopisała i bez problemu można było obejrzeć z bliska stację meteorologiczną znajdującą się na terenie szkoły, a także zobaczyć jak wygląda praca przy użyciu robotów. Na boisku dzieci robiły wielkie bańki mydlane. Można też było przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy – ćwicząc na specjalnym manekinie. Wszystkie te pomoce naukowe są efektem udziału szkoły w licznych programach edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim za obecność a organizatorom za przygotowanie imprzezy.

Warzyńska Monika

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031