Terroryzm oznacza użycie siły lub przemocy fizycznej wobec innych osób lub własności. Ma na celu zastraszenie i wymuszenie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów. W ostatnich latach zjawisko to stało się dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na świecie. Młodszy aspirant Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu w dniu 23 listopada 2017 roku udzielił cennych instrukcji na wypadek zagrożenia w szkole.

Należy pozostać w budynku, jeśli się w nim jest oraz wpuścić do niego zagrożonych pozostających na zewnątrz. Trzeba poinformować innych o zagrożeniu, zamknąć drzwi i okna. Niebezpieczeństwo sygnalizować mogą rzucające się w oczy nietypowe zachowania osób, pozostawione bez opieki przedmioty: paczki, torby, pakunki, samochody. W zaistniałej sytuacji nie wolno dotykać podejrzanych rzeczy pozostawionych bez opieki, należy niezwłocznie zawiadomić stosowne służby takie jak: policja, straż miejska, administrator obiektu. Jeżeli dojdzie do akcji ewakuacyjnej lub ratowniczej trzeba zastosować się do poleceń osób kierujących operacją, zachować spokój i bez paniki opuść niebezpieczną strefę.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach programu Bezpieczna plus, którego szkolnymi koordynatorami są pani Alicja Babiuch oraz pan Mariusz Koza.

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031