W dniu 6 października 2017 roku uczniowie gimnazjum zaangażowani w realizację programu rządowego Bezpieczna plus wzięli udział w warsztatach dotyczących zagrożeń terrorystycznych we współczesnym świecie. Celem spotkania było kształtowanie bezpiecznych zachowań służących ochronie przed agresją i terrorem.

W strukturach polskiej policji istnieją pododdziały antyterrorystyczne przygotowane do tego, aby zapobiegać aktom terroru. Terroryzm oznacza użycie siły lub przemocy w stosunku do osób lub cudzej własności. Skutki terroryzmu mogą obejmować dużą liczbę ofiar, uszkodzenia budynków oraz zakłócenia w dostępie do podstawowych usług. Pamiętajmy, że nie ma znaków ostrzegających o możliwości wystąpienia zamachu. Zwracajmy uwagę na to, co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu na przykład na zakupach, w podroży czy na masowych imprezach. O swoich niepokojących podejrzeniach informujmy odpowiednie służby. Zawsze zwracajmy uwagę na nietypowe zachowania ludzi, pozostawione bez opieki przedmioty (teczki, paczki, pakunki), osoby ubrane niestosownie do pory roku, furgonetki parkujące w pobliżu miejsc organizowania imprez masowych i zgromadzeń. W przypadku ataku terrorystycznego: uciekaj, ukryj się, walcz.

Informacjami na temat zagrożeń podzielił się z nami mł. asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Wszyscy zapamiętajmy słowa pana aspiranta Sklarczyka: „jeśli widzisz bombę, to ona też widzi ciebie, a to oznacza, że jesteś w polu jej rażenia”.

Szkolnymi koordynatorami programu Bezpieczna plus  są pani Alicja Babiuch oraz pan Mariusz Koza.

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031