Pani Anna Krawczyk, edukator ZPKWŚ  Lasy nad Górną Liswartą w dniu 25 października 2017 przeprowadziła dla naszych uczniów warsztaty przyrodnicze dotyczące sposobów ochrony przyrody w Polsce. Oprócz tego poruszone zostały tematy: recyklingu oraz zanieczyszczeń powietrza powstających w wyniku spalania paliw. Celem warsztatów było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Istnieje wiele sposobów dbania o otaczający nas świat. Coraz więcej zakładów produkcyjnych stara się ograniczać emisję spalin oraz wykorzystywanie złóż. Natomiast wśród osób prywatnych powszechnym sposobem ochrony środowiska jest segregacja śmieci. W ten sposób wyselekcjonowane odpady podlegają recyklingowi, czyli powtórnemu wykorzystaniu. Zostają one przetworzone, a z uzyskanego materiału utworzony zostaje nowy produkt. Proces ten pozwala na ograniczenie ilości śmieci.

 

Przypominamy, że formami ochrony przyrody w Polsce są: parki narodowe, rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe, obszary chronionego krajobrazu, obszary Natura 2000, pomniki przyrody, stanowiska dokumentacyjne, użytki ekologiczne, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, ochrona gatunkowa roślin, zwierząt i grzybów.

Każda z form spełnia inną rolę i służy innym celom, dlatego charakteryzuje się odmiennym reżimem ochronnym oraz zakresem ograniczeń w użytkowaniu. Formy ochrony przyrody tworzą duży i zróżnicowany zespół środków pozwalających troszczyć się o naturę.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach programu Bezpieczna plus, którego szkolnymi koordynatorami są pani Alicja Babiuch oraz pan Mariusz Koza.

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031