Uczniowie klas II Gimnazjum w dniu 13.03.br., realizując założenia Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu. Po krótkim przywitaniu przez panią Renatę Pruską – kierownika praktyk w ZSZ dziewczyny poszły na zajęcia gastronomiczne: „Zdrowo i kolorowo” (relacja fotograficzna w galerii), a efekty były i widowiskowe i bardzo smaczne.

Chłopcy, pod okiem nauczyciela przedmiotów elektronicznych i elektrycznych – pana Marka Żyłki, uczestniczyli w warsztatach z zakresu elektroniki i elektryki poznając działanie oscyloskopu, łączenia instalacji elektrycznych, działania silnika i prądnicy oraz przyglądając się efektom wywołanego zwarcia w instalacji elektrycznej. Po zajęciach w pracowni elektrycznej szkoły poszli na teren zakładu Ethos Energy, gdzie oprowadzeni przez pana Joachima Panka poznawali stanowiska pracy jednej z największych firm naszego rejonu.

Każdy uczeń otrzymał Certyfikat udziału w zajęciach warsztatowych, a zakończeniam była degustacja pizzy, które wypiekały dziewczyny.

Dziękujemy p. R. Pruskiej za organizację zajęć i praktyczną przymiarkę do przyszłego zawodu.

Pedagog P.Chmiel

Galeria zdjęć

e-mail admina
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031