Fascynacja nauką, a nie używką – edycja II
11 czerwca grupa uczniów naszego gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Warszawy w związku z projektem profilaktycznym „Fascynacja nauką a nie używką”.
Wycieczka ruszyła o godz. 5. Pierwszym celem naszego wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik. Po wejściu do Centrum uczniowie zostali podzieleni i udali się do laboratoriów.
W laboratorium fizycznym mogli dowiedziec się wiele o kryształach m.in. jak powstają, jakie są ich zastosowania oraz przeprowadzic na nich doświadczenia.Tematem zajęc w laboratorium biologicznym był plankton. Natomiast w laboratorium robotyki uczniowie zajmowali się
sprężonym powietrzem i programowaniem.
Po zjedzonym obiedzie przyszedł czas na stałe wystawy Centrum Nauki Kopernik oglądając je mieliśmy również możliwośc przeprowadzania samodzielnie różnego typu doświadczeń.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego.Tam dowiedzieliśmy się wiele o losach ludzi, którzy zginęli za naszą ojczyznę. Mogliśmy zobaczyc broń, którą walczyli nasi przodkowie oraz zobaczyc wiele ciekawych przedmiotów związanych z tymi wydarzeniami.
Następnie zwiedziliśmy Plac Zamkowy, Starówkę oraz zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i Grób Nieznanego Żołnierza. Do Kochanowic wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy dopiero o 1 w nocy.

SAM_5856