Prezentacja multimedialna

„Fascynacja nauką, a nie używką”…  na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale chemii i w Starym Krakowie

W dniu 2 czerwca 2016 r. uczniowie klas: II b, III a i III b wraz z opiekunami: Panią Anną Machnik, Panem Piotrem Chmielem i Panem Mariuszem Kozą realizowali kolejną edycję projektu profilaktycznego, polegającego na zaangażowaniu w interaktywne zajęcia prowadzone dla gimnazjalistów w prestiżowych wyższych uczelniach Polski. Tym razem zajęcia odbywały się w Krakowie. Tam na Uniwersytecie Jagiellońskim-na wydziale chemii uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń chemicznych a także dowiedzieli się wielu ciekawych i nowych rzeczy z chemii.

Po wizycie na uniwersytecie był też czas na zwiedzanie naszego pięknego Krakowa. Odwiedziliśmy Wawel, muzeum interaktywne w podziemiach rynku, Stare Miasto, Kazimierz oraz synagogę Remu i stary cmentarz żydowski. Pomimo mało sprzyjającej pogody bawiliśmy się świetnie i wiele się nauczyliśmy. Możemy teraz czuć się zaproszeni do nauki i budzenia pasji naukowych.

Oto parę słów uczniów na temat wycieczki:

Karolina: Na wycieczce w Krakowie bardzo mi się podobało, a szczególnie podziemia krakowskie, które świetnie ilustrowały Kraków z dawnych lat. Mimo brzydkiej pogody to i tak świetnie było zorganizowane, abyśmy nie mokli. Odwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc, a najbardziej zaimponował mi pokaz na Uniwersytecie Jagiellońskim .

Kamila: Wycieczka do Krakowa bardzo mi się podobała. Pomimo złej pogody udało nam się zwiedzić wiele miejsc. Dzięki tej wycieczce dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, zwłaszcza z chemii.

Sylwia: Wycieczka moim zdaniem była bardzo udana. Pomimo anomalii pogodowych program wycieczki był bardzo interesujący. Najbardziej zainteresowały mnie wykłady z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponieważ zapamiętałam wiele ciekawych doświadczeń.

Agata Morawiak