Rok szk. 2016/2017


 • Nikola Zając i Michał Walter zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
 • Nikola Zając zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Różanecznik –urok i magia”, I miejsce w IX Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną. Została także laureatką eliminacji gminnych XXIX Regionalnych Spotkań Recytatorskich „Wrażliwość na słowa”.
 • Michał Walter otrzymał wyróżnienie w XII Wojewódzkim Konkursie Literackim pod hasłem „Twój talent szansą na lepszy świat” oraz wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza pod hasłem „Być dobrym jak chleb”. Zajął III miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
 • Piotr Kulisz wywalczył I miejsce, Michał Walter-II w  powiatowym konkursie dla gimnazjalistów „Przedsiębiorczość – Twoją drogą do sukcesu”.
 • Ewa Bambynek zajęła  III miejsce, Piotr Kulisz – V miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym  o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów, który odbył się  w Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu.
 • Ewa Bambynek, Piotr Kulisz , Michał Walter  i Janusz Pach otrzymali wyróżnienia w XXVI Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym KANGUR 2017. 
 • Robert Olczyk jest członkiem literackiego klubu „Logos”, wydał swoją debiutancką książkę, powieść fantastyczno-przygodową „Zrodzeniu w obliczu bólu”, promocja książki odbyła się na terenie szkoły.
 • Robert zajął III miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym. 
 • grupa dziewczyn zdobyła II miejsce w XII Forum Samorządów Uczniowskich 2017 w Wożnikach-Folklor śląski, czyli nasze tradycje i obyczaje.
 • Roksana Sowa i Agata Morawiak są współautorkami książki ,,Przewodnik po gminie Kochanowice,
 • Dawid Schlisyk zdobył I miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 
 • Patrycja Ostrowska  zdobyła tytuł finalistki w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Dziewięciu z Wujka – wydarzenia grudniowe sprzed 35 lat”. 

 


ROK SZKOLNY 2014-2015


Osiągnięcia naukowe

 

–  Dnia 15 stycznia 2015 roku Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zatwierdził listę stypendystów na rok 2014/2015, w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – VI edycja”, realizowanego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Wśród grona najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim, znalazły się dwie uczennice klasy II b gimnazjum w Kochanowicach: Martyna Gołąbek i  Julia Prandzioch. Uczennice, którym przyznano stypendia interesują się geografią, zdobywają i poszerzają wiedzę na ten temat, analizują literaturę przedmiotu, przygotowują się do udziału w konkursach geograficznych, biorąc udział w zajęciach dodatkowych z tego przedmiotu.

 • Agata Morawiak zakwalifikowała się do II etapu Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
 • Julia Prandzioch w II etapie zmagań zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu, w którym jednak nie wzięła udziału ze względu na przyjazd grupy uczniów z Niemiec
 • Aleksander Drynda, Przemysław Mika oraz Mateusz Morawiak wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyka w biznesie”, gdzie Aleksander Drynda zdobył 4 miejsce;
 • Joanna Nowinska w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego z elementami ekologii „Przyjaciele Ziemi”, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Lublińcu zdobyła wyróżnienie (4 miejsce);
 • Aleksander Drynda oraz Stefania Wodarz w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu –zdobyli wyróżnienia.

Osiągnięcia artystyczne

 

 • Uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięły udział w konkursie pt. „Rosswijające Wakacje Rossmanna” organizowanym przez sieć drogerii Rossmann, w tym:
 1. pomoc w nakręceniu Flashmoba o tematyce „Higiena osobista nastolatków”
 2. udokumentowanie stworzonej przez uczniów makiety Sklepiku Marzeń
 3. wypełnienie wraz z uczniami ankiety online o Zdrowym Stylu Życia.

Konkurs ten zakończył się sukcesem dla dwudziestoosobowej grupy z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Uczniowie wygrali 10-dniową wycieczkę do Warszawy w terminie od 17- 26 lipca.

 

 • Damian Naporowski z klasy III gimnazjum zdobył  III miejsce w VI Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną, zorganizowanym w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Jego zwycięska praca to rzeźba przedstawiająca symbolicznego baranka wielkanocnego, wykonana  z masy solnej.

 

Osiągnięcia sportowe

 

 • 12-15.03.2015 Głuchołazy II Wiosenny Turniej Dziewcząt w Piłce Nożnej – startowały rocznik 1999-2001 – V miejsce
 • W dniach 11-14.12.2014 roku w Głuchołazach rozgrywany był I Zimowy Turniej Kobiet w Piłce Nożnej o Puchar Szefa Banderozy. W turnieju wystartowało osiem zespołów dziewcząt rocznika 1999-2002. Startowały zespoły z woj. małopolskiego, łódzkiego, śląskiego, mazowieckiego. Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowały się dziewczęta z Kochanowic, które w końcowej klasyfikacji turnieju zajęły drugie miejsce. W rozegranych siedmiu meczach wygrały pięć spotkań, jedno zremisowały i jedno przegrały. Zawodniczka Stefania Wodarz została najlepszym strzelcem turnieju. Zespół z Kochanowic otrzymał z rąk szefa ośrodka Banderozy pamiątkowy puchar oraz wszystkie dziewczyny srebrne medale.  W drużynie Kochanowic wystąpiły – Krystyna Rogacz, Stefania Wodarz, Sandra Knejska, Magda Łupierz, Justyna Tomys, Zuzia Maruszczyk, Patrycja Cwalina, Ola Gruszczyńska, Wiktoria Stępień, Anna Kołek, Kinga Jeziorska, Dominika Skubis, Julia Krawczyk.
 • 05.2015 Chorzów Finał Wojewódzki Turnieju Coca Cola Cup 2015, dziewczyny z Kochanowic zdobyły brązowy medal
 • Szkoła była organizatorem rozgrywek powiatowych w halowej piłce nożnej Gimnazjalistów, w Kochcicach 12.12.2014 r. w których wywalczyła 3 miejsce w Powiecie Lublinieckim.
 • W rozgrywkach koszykarskich szkół Gimnazjalnych Powiatu lublinieckiego gimnazjaliści naszej szkoły wywalczyli drugie miejsce.

 

 


ROK SZKOLNY 2013-2014


W tym roku szkolnym Nagrodę Wójta Gminy Kochanowice za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe otrzymali: Agnieszka Huć za liczne sukcesy naukowe, wielokrotne reprezentowanie szkoły na konkursach różnej rangi oraz zawodniczki klubu sportowego Herkules za liczne zwycięstwa i godne reprezentowanie szkoły w rozgrywkach piłkarskich: Magdalena Kożuch, Stefania Wodarz, Klaudia Sprot, Justyna Wójcik, Julia Puchalska, Paulina Kosa, Klaudia Radek, Magdalena Łupierz, Sandra Knejska.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zatwierdził listę stypendystów na rok 2013/2014, w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku – V edycja”, realizowanego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Wśród grona najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim, znalazły się trzy uczennice klasy III b Gimnazjum w Kochanowicach: Agnieszka Huć, Magdalena Kożuch oraz Joanna Obrzud.

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

 • Zawody Okręgowe II etapu XL Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Najlepsi uczniowie szkół średnich z całej Polski spotkali się w kilku ośrodkach naukowych w kraju.W Komitecie Okręgowym zlokalizowanym w Sosnowcu, na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego do rywalizacji przystąpiło 134 uczniów, którzy walczyli o najlepszy wynik. Zespół Szkół w Kochanowicach reprezentowała Agnieszka Huć, uczennica klasy III b gimnazjum. Agnieszka mogła wziąć udział w olimpiadzie przeznaczonej dla uczniów szkół średnich, gdyż realizuje program nauczania indywidualnego z geografii oraz jest finalistką i laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Geografii. Agnieszka wykazała się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności osiągnąwszy z testów wynik 76 punktów, jest to najlepszy wynik spośród wszystkich uczniów, którzy przystąpili do Olimpiady Geograficznej w powiecie lublinieckim. Należy wspomnieć, że Agnieszka przeszła pomyślnie I etap olimpiady, uzyskawszy z pracy pisemnej bardzo wysoki wynik: 88 punktów. Ponadto Agnieszka otrzymała już po raz trzeci stypendium naukowe w ramach programu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”.
 • W Gimnazjum nr 2 w Lublińcu im. Jana Pawła II, odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Przyrodniczego z elementami ekologii „Przyjaciele Ziemi”. Agnieszka Huć zajęła w tym konkursie I miejsce.
 • W Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu miał miejsce Powiatowy Konkurs Przyrodniczy. W konkursie brało udział 26 uczniów gimnazjów powiatów: lublinieckiego i oleskiego. Agnieszka Huć również w tym konkursie była nie do pokonania i ze znaczną przewagą nad rywalami, zdobyła tytuł laureata.
 • W IX Powiatowym Konkursie Matematyczno- Bankowym Agnieszka Huć zdobyła I miejsce indywidualnie, oraż drużynowo II miejsce w składzie: Agnieszka Huć, Joanna Obrzud, Magdalena Kożuch.
 • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR zdobyli uczniowie gimnazjum: Martyna Gołąbek kl. I, Szymon Kasprzak kl. II i Agnieszka Huć klasa III
 • W VI Powiatowym Konkursie Matematyczno- Przyrodniczy w Zespole Placówek Oświatowych w Boronowie Agnieszka Huć zdobyła II miejsce indywidualnie, oraz drużynowo II miejsce w składzie: Agnieszka Huć, Joanna Obrzud, Magdalena Kożuch.
 • Po raz 26. odbyły się Regionalne Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” organizowane dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zmagania odbywają się w kilku etapach. Najpierw recytatorzy rywalizują ze sobą na etapie szkolnym. Dwoje najlepszych uczestników każdej kategorii wiekowej bierze udział w gminnych eliminacjach, które odbywają się w GCKiI w Kochanowicach. W tym roku nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice:  Julia Prandzioch z kl. I b i Weronika Spojda z kl. III b. Komisja konkursowa zakwalifikowała do dalszego etapu Weronikę Spojdę.
 • Uczniów na etapie powiatowym, który miał miejsce w MDK w Lublińcu, oceniało jury w składzie: Dariusz Wiktorowicz – aktor, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, znany także z telewizji, np. z serialu „Licencja na wychowanie”, Renata Pilawa – Radna Rady Miejskiej, nauczycielka, a także Janina Tomala – polonistka. Przesłuchano 22 recytatorów w kategorii GIMNAZJUM. Weronika Spojda zajęła III miejsce w konkursie.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 • I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej w Ciasnej. Nasi reprezentanci zagrali dobry futbol na przyzwoitym poziomie, ogrywając wszystkich rywali stających do sportowej walki o Puchar Wójta Gminy Ciasna. W turnieju wzięli udział następujący uczniowie: Koza Dawid, Berbesz  Brajan, Zakrzewski Bartłomiej, Prandzioch Michał, Puchalski Marcin, Kasprzak Szymon, Mika Przemysław, Osadnik Dawid, Głowin Denis, Kosiak Kamil, Niedźwiedź Mariusz.
 • I miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa OZPN Częstochowa dla szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt. Do turnieju przystąpiła rekordowo duża ilość zespołów – 16, które reprezentowały powiaty kłobucki, częstochowski, lubliniecki. Bardzo udanie w turnieju wystąpiły zawodniczki z Kochanowic, które wygrały wszystkie swoje pojedynki, nie tracąc punktu zdobyły pierwsze miejsce w turnieju. Najwięcej, 6 bramek  dla naszej drużyny zdobyła Justyna Wójcik. Dziewczyny zdobyły pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową dla szkoły w postaci niszczarki do dokumentów, którą ufundował sponsor turnieju. Najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica naszego gimnazjum Stefania Wodarz.  Zespół z Kochanowic wystąpił w składzie – Kożuch Magda, Wójcik Justyna, Kosa Paulina, Radek Klaudia, Wodarz Stefania, Sprot Klaudia, Knejska Sandra, Czernikowska Magda, Tomys Justyna, Rogacz Krystyna, Wegiera Kamila.
 • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim STAL CUP 2013. W turnieju wzięło udział 12 zespołów.  Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowały się dziewczyny reprezentujące Herkulesa Kochanowice, które w końcowej klasyfikacji turnieju zajęły trzecie miejsce zdobywając brązowe medale. Medale i pamiątkowy puchar wręczał Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Radomska. Zespół Herkulesa wystąpił w składzie – Kamila Wegiera, Stefania Wodarz, Klaudia Sprot, Sandra Knejska, Magda Łupierz, Justyna Tomys, Zuzia Matuszczyk, Klaudia Matusek, Krystyna Rogacz.
 • I miejsce w  I Wiosennym Halowym Turnieuj Piłki Nożnej Kobiet w trzech kategoriach wiekowych – rocznik 2003 i młodsze, rocznik 2001 i młodsze oraz rocznik 1998 i młodsze. W sumie startowało 15 zespołów dziewczęcych. Największy sukces odniosły dziewczyny rocznika 1998 i młodsze, które były nie do pokonania w turnieju. W swojej kategorii wiekowej zajęły zdecydowanie pierwsze miejsce. Za zwycięstwo otrzymały złote medale, pamiątkowy wspaniały puchar oraz nagrody rzeczowe wręczone przez szefa ośrodka  Banderoza w Głuchołazach, w którym był rozgrywany turniej. Zawodniczka Herkulesa Justyna Wójcik została królem strzelców turnieju, otrzymując pamiątkowa statuetkę, zdobywając we wszystkich meczach 22 bramki. Zawodniczki rocznika 2001 i młodsze zajęły w swojej kategorii wiekowej III miejsce a zawodniczki rocznika 2003 i młodsze IV miejsce otrzymując także pamiątkowe puchary. Zwycięski zespół Herkulesa wystąpił w składzie – Magda Kożuch, Justyna Wójcik, Sandra Knejska, Magda Łupierz, Ania Huras, Kamila Wegiera.
 • I miejsce i złote medale zdobyły dziewczęta w Finale Wojewódzkim XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup 2014 w kategorii dziewcząt i chłopców. W finale zagrało  8 zespołów dziewcząt. Z naszego regionu do finału awansowała drużyna dziewcząt z Gimnazjum Kochanowice, po wygraniu dwóch rund eliminacyjnych. Z pierwszego miejsca w grupie awansowały do półfinału gdzie spotkały się z dziewczynami z Gimnazjum w Wodzisławiu Śląskim wygrywając 4-1. W finale turnieju ponownie spotkały się z dziewczynami z Istebnej. Finał był bardzo dramatyczny. W normalnym czasie gry był wynik 0-0. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, której lepsze okazały się dziewczęta z Kochanowic wygrywając 2-1. Bramki na wagę zwycięstwa strzeliła Wodarz Stefania oraz Justyna Wójcik. Najlepszą strzelczynią turnieju została Justyna Wójcik z Kochanowic, która strzeliła 14 bramek. Najlepszą bramkarką turnieju została także bramkarka z Kochanowic Magda Kożuch. Zespół z Kochanowic wystąpił w składzie:  Magda Kożuch, Stefania Wodarz, Magda Czernikowska, Justyna Wójcik, Klaudia Radek, Julia Puchalska, Klaudia Sprot, Paulina Kosa.
 • III miejsce w Finale Wojewódzkim Rozgrywek Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Zawody odbyły się w Bieruniu, na boisku typu Orlik Liceum Ogólnokształcącego, przy ulicy Licealnej. Biorąc pod uwagę rangą zawodów trzecie miejsce w finale wojewódzkim można uznać za wynik bardzo dobry. Szkoda jedynie, że w finale nie wzięły udziału uczennice Magda Łupierz i Sandra Knejska biorące udział w wymianie międzynarodowej naszej szkoły we Włoszech. Brak Stefanii Wodarz, też miał istotny wpływ na nasz sposób prowadzenia gry, oraz mentalne podejście naszych reprezentantek do sportowej rywalizacji. Zespół wystąpił w składzie: Julia Puchalska, Justyna Wójcik, Klaudia Radek,  Magdalena Kożuch, Paulina Kosa, Klaudia Sprot, Agata Pyka, Maria Kołek, Karolina Sowa.
 • VII miejsce w Ogólnopolskim Finale Coca- Cola Cup 2014. Wielkie święto sportu na Plaży Miejskiej w Gdyni. Zakończył się czterodniowy finał Coca-Cola Cup. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Tegoroczny finał Coca-Cola Cup był wielkim świętem sportu i futbolu. Na Plaży Miejskiej powstało boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób oraz Strefą Aktywnego Życia z boiskami do piłki plażowej i atrakcjami dla całych rodzin. Głównym punktem programu była rywalizacja gimnazjalistów z całej Polski o mistrzowski tytuł i wyjazd do Rzymu na obóz treningowy ze szkoleniowcami z Brazylii. Przez cały piątek młodzi zawodnicy rywalizowali na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Gdyni, a decydujące mecze rozegrano w sobotę na Plaży Miejskiej. Dziewczyny z Zespołu Szkół w Kochanowicach zajęły bardzo dobre siódme miejsce na szesnaście startujących zespołów dziewcząt. W meczach eliminacyjnych wygrały dwa pojedynki z dziewczynami z warmińsko mazurskiego oraz łódzkiego, przegrywając z zespołem z woj. kujawsko pomorskiego. Zajmując drugie miejsce w grupie awansowały do ćwierćfinału turnieju finałowego, gdzie zagrały z zespołem warszawskim. Zespół z Warszawy okazał się lepszym i to on awansował do półfinału a póżniej został zwycięzcą turnieju.

ROK SZKOLNY 2012-2013


28 czerwca podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego Sekretarz Gminy Kochanowice Pan Andrzej Domagała wręczył zasłużonym uczniom Zespołu Szkół Nagrody Wójta Gminy Kochanowice za wybitne osiągnięcia w nauce i sportowe. Aby otrzymać nagrodę nie wystarczy osiągnąć wysokich wyników w nauczaniu i wzorowego zachowania za takie osiągnięcia otrzymuje się świadectwo z wyróżnieniem czyli potocznie „czerwony pasek”. Jak sama nazwa nagrody wskazuje należy uzyskać wybitne osiągnięcia w nauce lub zaprezentować godnie szkołę w turniejach sportowych na wyższych szczeblach.

W bieżącym roku szkolnym w gronie uhonorowanych znaleźli się następujący uczniowie:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Drużynowa za udział w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar M. Wilgusa

– Kos Szymon

– Pawełczyk Marcin

– Grześczyk Kacper

– Nowiński Kacper

Indywidualnie za sukcesy w licznych konkursach wiedzy:

– Martyna Gołąbek,

– Klaudia Pyka,

– Julia Prandzioch

GIMNAZJUM

Drużynowo za III miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Coca – Cola Cup 2013

– Magdalena Kożuch

– Stefania Wodarz

– Karolina Duc

– Klaudia Sprot

– Justyna Wójcie

– Julia Puchalska

– Paulina Kosa

– Klaudia Radek

– Natalia Radek

Grupowo za I miejsce w finale IV edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…” – Jan Paweł II

– Natalia Radek

– Agnieszka Garus

– Agata Liebner

– Agnieszka Mazur

– Jakub Baszta

– Nikola Pacławska

Indywidualnie za sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych i wiedzy:

– Agnieszka Huć,

– Agnieszka Garus,

– Agnieszka Mazur

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

^^ W dniu 11.06.2013r. uczennice naszego Gimnazjum brały udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym. W tym roku tematem wiodącym była Księga Wyjścia i postacie w niej występujące. Konkurs odbył się w Gimnazjum w Brynku. W zmaganiach brały udział szkoły z Gliwic, Zabrza, Tarnowskich Gór, Bytomia, Brynku i Kochanowic. W rywalizacji  wzięło udział 32 uczniów.Testy do konkursu opracował ks. wikary parafii w Tworogu, Przemysław Zając.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Tarnowskich Gór. Wyróżnienia otrzymały uczennice naszego Gimnazjum: Agnieszka Huć, Joanna Obrzud i Martyna Korbel.
Do konkursu przygotował je Piotr Chmiel.
Przygotowały : Joanna  i Martyna

^^ Sukces profilaktyki w gminnym konkursie!!!

W sobotnie dopołudnie 18 maja w Zespole Szkół w Lubecku odbył się Gminny Konkurs Profilaktyki Zintegrowanej: Wolni od uzależnień, spełniamy marzenia! Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z Lubecka, Kochcic i Kochanowic oraz dwie drużyny po 4 uczniów z gimnazjum w Lubecku i w Kochanowicach, więcej…

^^ Wielki sukces kochanowickich gimnazjalistek!!!

Pierwszym osiągnięciem uczniów z gimnazjum w Kochanowicach jest to, że jako jedyna szkoła w województwie śląskim, wprowadziła do finału XII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół gimnazjalnych, dwie uczennice: Agnieszkę Garus i Agnieszkę Huć, więcej…

^^ Dnia 16 marca 2013 r w Urzędzie Gminy w Kochanowicach odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom„, więcej…

^^ Nikola Pacławska uczennica klasy III b otrzymała wyróżnienie w  Wojewódzkim  Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej” więcej…

^^ Martyna Korbel zajęła III miejsce w konkursie „Szlakiem drewnianych kościółków Ziemi Lublinieckiej”

 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

* Dziewczyny z Kochanowic brązowymi medalistkami Piłkarskiego Turnieju Coca-cola Cup 2013 na Śląsku, więcej…

* Awans gimnazjalistek do Finału Wojewódzkiego w Piłkarskim Turnieju Coca- cola Cup 2013, więcej…

* W dniu 7 maja 2013 r. reprezentacja gimnazjalistek  w składzie: Stefania Wodarz, Natalia Radek, Klaudia Radek, Justyna Wójcik, Natalia Berak, Karolina Duc, Klaudia Sprot, Magdalena Kożuch, Paulina Kosa wzięły udział w turnieju finałowym w piłce nożnej rejonu Tarnowskie Góry – Lubliniec, organizowanym pod patronatem SZS w Katowicach. Organizatorem Turnieju była nasza szkoła, natomiast turniej odbył się na boisku typu „Orlik” w Lublińcu, przy ul. Kochcickiej więcej…

* W dniu 16 kwietnia reprezentacja Gimnazjum wzięła udział w Turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Powiatu Lublinieckiego w Piłce Nożnej organizowanego pod patronatem SZS w Katowicach, więcej…

* W dniu 11 kwietnia reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w rundzie pierwszej rozgrywek piłkarskich Coca-cola Cup, więcej…

* W dniu 21.03.2013r uczniowie naszego gimnazjum  wzięli udział w finale rozgrywek koszykówki chłopców Szkół Gimnazjalnych Powiatu lublinieckiego, więcej…

* We wtorek 29.01.2013r w Gimnazjum w Pawonkowie odbył się finał rozgrywek Gimnazjalistek Powiatu Lublinieckiego w halowej piłce nożnej więcej…

* Dziewczyny z UKS Herkules Kochanowice złotymi medalistkami w Kaliszu więcej…

* W dniu 28.09.2012 r. reprezentacja ZS w Kochanowicach wzięła udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Lublińcu więcej…

I semestr roku szk. 2012/2013

 • Damian Naporowski z kl. I zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Projekt Kartki Bożonarodzeniowej
 • Małgosia Ledwoń z kl. I oraz Noemi Basan z kl. III b wywalczyły II miejsce w Konkursie Piosenki Religijnej pt. „Bądźmy silni wiarą”
 • Agnieszka Huć, Agnieszka Garus i Ewa Grześczyk zakwalifikowały się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego
 • Agnieszka Mazur zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym
 • Weronika Spojda z kl. II b zajęła I miejsce, Klaudia Radek z kl. II b. miejsce II w Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. „Święci Śląska”
 • Agnieszka Mazur została finalistką XII Miedzypowiatowego  Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”;
 • Nikola Pacławska otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Pamięci Haliny Poświatowskiej